Michal Rybka

Kickstartery a kickfaily

Ne každý projekt, který přijde na Kickstarter vzlétne ke hvězdám. Naopak, naprostá většina z nich neuspěje. Michal Rybka se na základě údajů, které si zpracovával před svou vlastní kickstarterovou kampaní Dan Vávra, pokusil odhalit, jaké jsou hlavní důvody toho, že občas i velmi slibné hry sítem veřejného financování neprojdou. Jeho článek vyšel původně v Levelu 243 a na Games.cz jej vydáváme i proto, že bychom vás rádi upozornili na aktuální Level 244, který je právě v prodeji a podobných témat, zamyšlení a rozborů nabízí tradičně celou řadu.

Jak by vypadal herní svět bez PC?

Napadlo vás někdy, jak by vypadal svět bez PC? Tedy herní svět bez PC? Nad touto hypotetickou otázkou se v Levelu 241 zamyslel Michal Rybka a odpověděl na ni v článku, který vám nyní nabízíme i na Games.cz. A pokud se vám zalíbí, určitě si kupte aktuální LEVEL 242. Stále je na stáncích a nabízí podobných témat, zamyšlení a rozborů tradičně celou řadu (a navíc oba díly akčního RPG Overlord pro Steam zdarma).

Pozvánka na výstavu historických konzolí

Přichází k nám nejnovější generace konzolí: PlayStation 4 a Xbox One. Abychom oslavili jejich uvedení, uspořádali jsme v Alza Muzeu výstavu, ukazující vývoj konzolí od roku 1977 do roku 2001. Můžete se podívat na jednoúčelové televizní pongy 70. let, ale i první významnou konzoli s výměnnými cartridgemi s programy: Atari 2600. Uvidíte i Intellivision, „pravou konzoli od Mattela“ a jedinou domácí konzoli s vektorovou grafikou, Vectrex.

Chyba při spuštění - slasti a strasti startu nového hardwaru

Redakce právě dnes dokončila Level 236 (na stáncích bude v pátek 15. listopadu), zbytek už je na tiskárně a distribuční firmě. Než se tedy nový Level vytiskne a někdo ho doručí do schránek a na stánky, proč se nepodívat, jaké články vlastně v Levelu vychází? Protože se nám blíží zahájení prodeje nových konzolí PS4 a Xbox One, vybrali jsme pro vás z Levelu 235 článek od Michala Rybky, který pojednává o problémech, jenž mohou start nového hardwaru nejenom znepříjemnit a zbrzdit, ale někdy i docela zazdít. Přejeme příjemné čtení.

Ouya: Oh yeah? Oh no! - Test kickstartované konzole

Málokdy se mi stalo, že bych byl z nějakého zařízení v šoku. Když jsem se díval na články o nové, kickstartované a svobodné konzoli Ouya, měl jsem smíšené pocity z jistého přehánění. Androidem vybavené dongly, které si můžete připojit k televizi, už pobíhají po světě nějakou dobu a popravdě řečeno, totéž můžete udělat s každým trochu lepším androidím tabletem. Ouya je přísně vzato takový trochu vypasenější dongle s ovladačem, jenom je navíc vybavený větrákem. To byl můj první dojem.

Nechcete sbírku her za jedenáct milionů korun?

I klasickými médii proběhla zpráva o tom, že sběratel z Itálie hodlá prodat svoji celoživotní sbírku her. Vyvolávací cena byla 575.000 USD, což už stačí k tomu, aby si toho všimly i noviny pro běžného občana, jehož problémem je platba za činži, jídlo a léky. Půl milionu dolarů za HRY?! Jak odporný luxus, jaká zbytečnost! Když se objevily noticky o tom, že se sbírku nepodařilo prodat, byla z komentářů cítit jistá škodolibost.

Toshiba Satellite A665-11Z - test

3D zobrazování frčí, i když zatím, vzhledem k nedostatku 3D filmových titulů, převážně jenom mezi hráči. Zatímco u filmů nastává klasický problém „slepice a vejce“ (dokud nebudou 3D televize dost rozšířené, nebude pestrá nabídka 3D filmových titulů, což zpětně omezuje zájem o 3D televize), mají to hráči o dost jednodušší, protože hry pojedou na vhodném hardware bez problémů.

Skyward Collapse - recenze

Je poměrně obtížné popsat, o čem je vlastně Skyward Collapse. Tvůrci hry říkají, že to je jedna z poutavých her na Boha, kdy pod sebou ovlivňujete planetární dění a ukájíte své ego jako Peter Molyneux. Osobně jsem toho názoru, že tvořit a hrát „božské hry“ je spíše projevem nějakého duševního problému, protože i původní Populous byla značně nudná a rovněž tak i drtivá většina následujících her tohoto žánru včetně Black & White. Jejich pověst a renomé byly vždycky mnohem větší, než jejich skutečná zábavnost a dlouhodobá hratelnost. Ale někdo je zkrátka rád, když se k němu lidi modlí, i když jsou jenom virtuální.

Leviathan: Warships - recenze

Tempus fugit. Čas běží! Před necelými dvaceti lety, v roce 1996, jsme mohli hrát realtimovou strategii Close Combat od Microsoftu. Byla sice jednodušší, než tahovka Steel Panthers (kterou dodnes hraji, protože mezi tím nevzniklo nic lepšího), ale byla to „tahová realtimovka“, což tehdy frčelo. Zadávali jste panákům příkazy, co mají dělat, pak jste aktivovali tah, oni vaše příkazy chvíli poslouchali, pak se do toho uprostřed tahu vynořil německý Tiger nebo do nich začal střílet minomet a oni pochcípali, čímž se vaše akce zhroutila. Inu - válka.